Flip The Run

Flip The Run

Kategoriler

 

Flip The Fun

  • Flip The Fun 7 yaş ve üzeri herkesin severek oynayacağı mükemmel bir sözel beceri, hızlı düşünme, hafıza ve dikkat gerektiren aile oyunudur.
  • Yaş Grubu: 7-99
  • Oyuncu Sayısı: 2-6 kişi
  • Kutu İçeriği: Oyunun içerisinde 120 adet çift yüzlü resim kartı, 65 adet yönerge kartı, 5 adet sürpriz kartı, 6 adet de kilit kartı mevcuttur.
  • Flip The Fun (Eğlenceyi Çevir) Oyunu Nasıl Oynanır?: İlk olarak yönerge kartları, sürpriz kartları ve kilit kartları karıştırılarak oyun alanının ortasına kapalı bir şekilde koyulur.

Her oyuncuya 5’er tane resim kartı dağıtılır.

Oyuncular kartların ön ve arka yüzlerine iyice bakıp akılda tutmaya çalışır ve kartları önlerine dizerler.

Oyunculardan biri ortadaki kartlardan birini açarlar ve herkes karttaki yönergeyi okuyup önündeki kartlardan yönerge ile uyuşan bir resim bulup hızlıca yönerge kartının üzerine atar.

İlk kart atabilen oyuncu bu kartı elinden çıkartmış olur.

Daha sonra sırayla diğer oyuncular yerden 1 yönerge kartı açarlar.

Eğer oyunculardan biri yanlışlıkla yönergeye uygun olmayan bir kartı yere atarsa ceza olarak yerdeki fazla duran resim kartlarından 1 tane daha alır ve kart sayısı artar.

Örneğin yönerge kartında “Yumurtlayan bir canlıdır” yazıyorsa oyuncular elindeki resimli kartlarda bulunan bir “tavuk” kartını atabilir.

Ancak yanlışlıkla bir inek resmini atarsa yerden 1 tane daha resim kartı alır ve kart sayısı artar.

Yerdeki kartlardan biri açıldığında eğer kartın üzerinde “Herhangi bir kartı kilitleyebilirsin” yazıyorsa, oyuncu bu kartı rakip oyunculardan birinin resim kartlarından birinin önüne koyarak o kartı kilitler.

Böylece kartı kilitlenen oyuncu oyunun devamında o kartı ters çeviremeden oynar.

Eğer kartı kilitli olan oyuncuya yönerge kartlarından “Kilitli bir kartın kilidini kaldırabilirsin” yazılı kart gelirse bu kartın kilidini kaldırabilir.

Kartlarını ilk bitiren oyuncu oyunu kazanır.

 

Barkod

8682250044137