Line Up

Line Up

Kategoriler

  

 

Line-Up Bul Sırala Öğren

 

Günümüzde aileler çocuklarına oyuncak alırken oyuncağın yalnızca görselliğine bakmaktan öte oyuncağın çocukların zeka, düşünce ve motor becerilerini de geliştirmesine dikkat etmelidir. Line-Up Bul Sırala Öğren, çocukların hem motor becerilerini geliştirmek hem de algılarını genişletmek için birebirdir. Çocukları dümdüz bir oyun deneyiminden öteye geçirerek onları ince el hareketlerine ve düşünmeye iter. Oyun zengin içeriği ile çocuklara birbirinden farklı yeni oyunlar kurmalarını sağlayarak onların yaratıcılıklarının gelişmesini de destekler. Barındırdığı renkli geometrik şekiller, soru kartları, ahşap çubuk ve özel iplik ile çocuklara alışılmışın dışında bir oyun deneyimi sunar.

 

Nasıl Oynanır?

 

Line-Up Bul Sırala Öğren kişilerin tercihine bağlı olarak 1 veya 2 kişi ile oynanabilen bir oyundur. Oyun kartlar, geometrik şekiller, ahşap bir çubuk ve özel tasarlanmış bir ipten oluşur. Oyundaki 50 kartın üzerinde birbirinden farklı resimler bulunur. Oyunun amacı paketin içerisindeki geometrik şekillerin kartlarda gösterildiği şekilde ipe veya ahşap çubuğa dizilmesidir. Oyun kullanıcının istediği gibi değişik şekillerde de oynanabilir. Örneğin; kişi, çocuğundan dağınık olarak duran geometrik şekilleri kendi istediği kombinasyon ile çubuğa dizmesini isteyebilir. Oyun bu tarzda oynanırken geometrik şekillerin ismi ve rengi sesli olarak belirtildiğinde çocukların renk ve şekil kavramında ciddi bir pekişme sağlanır.

 

Ürün Faydaları:

 

Çocukların motor becerilerinin gelişmesini destekler.

Çocukların farklı geometrik şekilleri tanımasını sağlar.

Değişik oyun kombinasyonları sunarak yaratıcılık ve hayal gücünün gelişmesini sağlar.

Farklı geometrik şekilleri ile çocukların biçim kavramını geliştirir.

Çocukları doğruyu bulma düşüncesine yönlendirerek algılarını geliştirir.

Çocukların renk ve şekilleri tanımasını sağlar.

Teknik Özellikler:

 

Oyuncak 7 farklı renkle 40 adet geometrik şekile, 50 adet soru kartına, ahşap çubuğa ve özel ipliğe sahiptir.

Sağlığa zararlı maddeler içermez.

 

LINE-UP BUL SIRALA ÖĞREN

Kutu içeriği: 7 farklı renkte 40 adet geometrik şekil, 50 adet soru kartı, geometrik şekilleri sıralamak için ahşap çubuk ve ahşap uçlu özel

iplik.

 

Line up ne işe yarar: Çocukların motor becerileri gelişimine faydalıdır. Örüntü kavramını öğrenmelerine yardımcı olur. Uzamsal algılarını geliştirir. Farklı renk ve şekilleri dizmek için gösterdiği çaba görsel algısını geliştirir. Düşünme becerilerinin gelişiminde etkilidir.

Line Up nasıl oynanır: Bir veya iki kişi ile oynanabilen Line Up, verilen soru kartının doğru bir şekilde ahşap çubuklara veya ipe dizilmesi ile oynanır. Oyun iki kişi ile oynanıyorsa soru kartını ahşap çubuğa doğru şekilde dizen ilk oyuncu kazanır. Oyun, kullanıcının istediği şekilde farklı yöntemler kullanılarak da oynanabilir. Örneğin; oyuncunun rastgele dağıtılmış geometrik şekillerden isteneni bulup ahşap çubuğa dizmesi istenebilir. Bunu yaparken geometrik şeklin ismini veya rengini söyleyerek çocuğun renk ve şekil kavramı pekiştirilir. Soru kartlarında renksiz olarak gösterilen şekiller; farklı renk olsa da gösterilen geometrik şeklin bulunup ahşap çubuğa dizilmesi içindir. Keyifli zaman geçirmeniz dileği ile…

 

 

Barkod

8681528382407