Smart Code Numbers

Smart Code Numbers

Kategoriler

Smart Code Numbers Oyunu Nasıl Oynanır?

Evli evine, köylü köyüne sayılar da kendi yerlerine. Her sayının bir yeri var, ipuçlarını dikkatle takip edin ve hepsini yerleştirin. Kazanımlar arasında strateji geliştirme ve görsel dikkat yer alır.

Matematik ve mantık geliştirme için etkili araç
Matematik yeterliliği çocuklar için de ebeveynleri için de kazanılması zor olduğu düşünülen bir beceridir. Bu nedenle,  çocuklarınızın erken yaşta avantajlı bir başlangıç yapmasını sağlayın! Araştırmaların gösterdiği gibi, erken yaşlarda başlayan mantıksal kavrama ve anlam çıkarma etkinlikleri, çocukları hayatlarının devamındaki analitik becerileri kazanmaları için yönlendirici olmaktadır.

 

Eğer bana bir şey söylersen, unuturum. Eğer bana bir şey gösterirsen, hatırlarım. Ama tüm bunları ben yaparsam, öğrenirim. Çocuklar için en iyi öğrenme süreci aktif katılımlı deneyimlere dayanmaktadır.

Öğrencilerin çoğunluğu  cevapları öğrenmekten çok, ezberleme yetisine sahip. Sorular  bir miktar değiştiğinde, zihinsel engellerle karşı karşıya kalıyorlar. Bu, yıllarca matematik çalışmış öğrenciler basit matematik bulmacalarını çözerken zorlandıklarında açığa çıkıyor. Bu örnekler, mantık ve akıl yürütme becerisindeki eksikliği ortaya koyuyor. Aslında matematik eğitimi, bir tür mantık ve akıl yürütme alıştırması. Matematik alanında uzman olan insanlar hayatlarına matematiği çok daha kolay yerleştirip adapte edebiliyorlar.

 

 

Barkod

8681655550533