Triangle Game

Triangle Game

Kategoriler

 

Triangle Game Oyunu Nasıl Oynanır?

Triangle Game Her oyuncu bir renk seçer ve sırasıyla farklı sayıda üçgenlerin birleşmesiyle oluşan 22 adet parçayı oyun alanına yerleştirmeye çalışır.

Parçaları yerleştirirken dikkat edilmesi gereken nokta; konulan her parçanın kendi renginde ki parçayla köşelerden bir birine temas etmemesi gerektiğidir.

Ancak diğer renklerdeki üçgenlerle herhangi bir şekilde temas edebilir.Oyun; hiç bir oyuncu oyun alanına parça yerleştiremez hale geldiğinde sona erer.

Elindeki üçgenlerin hepsini alana yerleştiren 15 puan; eğer son yerleştirdiği parça tek üçgenli parçaysa da artı 5 puan daha alır.

Örneğin elinde 2 adet dört üçgenli parça, 1 adet beş üçgenli parça ve 3 adet altı üçgenli parça kalan oyuncunun puanı -31 olur.

Elinde 3 adet dört üçgenli parça kaldıysa -12 puanı olur. Bu şekilde en çok puanı olan (en az üçgeni olan) oyunu kazanır.

İçindekiler:Oyun alanı,Her renk için 22 adet oyun parçası: (Kırmızı, sarı, yeşil ve mavi renklerde)1 adet tek üçgenli,1 adet iki üçgenli,1 adet üç üçgenli,3 adet dört üçgenli,4 adet beş üçgenli,12 adet altı üçgenli.Yaş Grubu: 5+Oyuncu Sayısı: 2-4

 

 

Barkod

8681655550953